Zabrze przestrzenią rozwoju

"Bezpieczne Wakacje" z Fajnym Zabrzem

14.06.2018

22 czerwca Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do Parku 12C Sztolni Królowa Luiza na ,,Bezpieczne Wakacje”, w ramach których odbędzie się wielkie losowanie i finał konkursu FAJNE ZABRZE.

W programie:

– losowanie nagród finałowych konkursu ,,Fajne Zabrze”- 10 zestawów miejskich gadżetów

– prezentacja służb mundurowych: policji z radiowozem oraz zastępu straży pożarnej z wozem strażackim

– nauka pierwszej pomocy

– Teatr Nowy w Zabrzu przedstawi swoją ofertę wakacyjną i pobawi się z nami

– MOK Zabrze – oferta wakacyjna

– Hufiec ZHP Zabrze

– PCK Zabrze

– House of Air- park trampolin

,,Fajne Zabrze” to przewodnik-książeczka prowadząca przez najciekawsze miejsca i atrakcje naszego miasta.
Wycięte z tej książeczki kupony konkursowe można wrzucać do urny w Punkcie Informacji Turystycznej Sztolni Królowa Luiza (ul. Karola Miarki 8) jeszcze tylko do najbliższego piatku – 15 czerwca.

Przeczytamy w niej m.in. o interesujących wątkach z historii Zabrza, zabytkach i miejscach, które warto odwiedzić. Poznamy bliżej Kopalnię Guido, Sztolnię Królowa Luiza, Bajtel Grubę, Park Techniki Wojskowej, Szyb Maciej, Miejski Ogród Botaniczny czy też Kąpielisko Leśne w Maciejowie.

Na czym polega konkurs, w którym mogą wziąć udział najbardziej aktywni czytelnicy?

Podczas wędrówki po Zabrzu trzeba zebrać komplet sześciu pieczątek z miejsc wskazanych na odwrocie kuponu, który znajduje się na str. 36 przewodnika. Potem należy go dokładnie wypełnić, wyciąć z książeczki i przynieść do Punktu Informacji Turystycznej Sztolni Królowa Luiza (ul. Karola Miarki 8) do 15 czerwca. Kupony wezmą udział w losowaniu 10 zestawów miejskich gadżetów. Na wielki finał zabawy zapraszamy 22 czerwca, o godz. 17.00, do Parku 12C przy ul. Sienkiewicza 43.

Miejsce: Park 12C ul. Sienkiewicza 43
Godzina: 17.00 – 20.00
WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji i regulamin zabawy „Fajne Zabrze”:
Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu, tel.: 32 273 97 60 lub mail: sekretariat_wpts@um.zabrze.pl