Przed nami XII Festiwal Kwiatów

12.06.2018

Już po raz dwunasty w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu zagości Festiwal Kwiatów. To coroczne spotkanie z naturą, sztuką i pięknem. – Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Jak co roku, tak i tym razem, organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla całych rodzin. W programie dwudniowej imprezy znajdą się m.in. warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie, wikliniarskie i in. Nie zabraknie ciekawych wykładów i prelekcji, m.in. "Jak się robi mydło" czy też "Kolorowe byliny do każdego ogrodu". Będą plenerowe szachy, warsztaty i zajęcia techniczno-plastyczne dla dzieci, animacje dla najmłodszych, zabawa węglem, malowanie buziek, bańki mydlane, wianki kwiatowe, rodzinne budowanie domków dla ptaków i in.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się część koncertowa  XII Festiwalu Kwiatów, w której wystąpią m.in. nst. zespoły: TUKEJ, ROCK’N’ROLL REBELS, FRELE, BLUE DRAGONFLY I SILESIAN HAMMOND GROUP.   

Wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram imprezy poniżej.