Ważne dla seniorów – bezpłatne badania, konsultacje i wykłady

11.06.2018

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Senior Znaczy Szacunek” organizowanej przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS) przy współpracy z Fundacją Ziko dla Zdrowia (partnerem strategicznym) 14 czerwca w Zabrzu powstanie Miasteczko Seniora.

Na terenie obok Domu Harcerza przy ul. Wolności 350a ustawione zostaną dwa busy oraz namioty, w których specjaliści przeprowadzą szereg bezpłatnych badań i konsultacji, m.in. pomiar ciśnienia, spirometria i analiza wieku serca oraz densytometria, czyli badanie wytrzymałości i gęstości kości w kierunku osteoporozy. W programie przewidziane się również porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne. W międzyczasie organizatorzy akcji zapraszają też do Domu Harcerza, gdzie odbywać się będą wykłady i warsztaty z zakresu edukacji zdrowotnej, technologicznej oraz bezpieczeństwa konsumenckiego. Wstęp wolny.

Szczegółowy harmonogram akcji:

BADANIA
MIEJSCE: teren obok Domu Harcerza, ul. Wolności 350a
CZAS TRWANIA: 9:00-16:00
– spirometria
– analiza wieku serca,
– badanie gęstości kości,
– porady farmaceutyczne,
– pomiar ciśnienia,
– badanie cery
– porady kosmetyczne,
– kącik dla najmłodszych.

WYKŁADY/WARSZTATY
MIEJSCE: Dom Harcerza, ul. Wolności 350a, Zabrze

10:30 – 10:40 Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia – przedstawiciele Miasta Zabrze oraz przedstawiciel KIGS

10:40 – 11:10 „Seniorze, nie daj się oszukać” – wykład prowadzi ekspert KIGS

11:10 – 11:30 prezentacja „ Bezpieczny Senior w Zabrzu” – prowadzi przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu

11:40 – 11:55 „Interakcje lekowe i ich wpływ na funkcjonowanie organizmu” – wykład prowadzi ekspert Fundacji Ziko dla Zdrowia

11:55 – 12:10 „Negatywne skutki samoleczenia” – wykład prowadzi ekspert Fundacji Ziko dla Zdrowia

12:20 – 13:20 warsztat praktyczny „Smartfon dla seniora” – nauka podstawowych funkcji smartfona – prowadzi ekspert KIGS w partnerstwie z Play z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego podręcznika.