VII Memoriał im. Zygfryda Tobolewskiego

11.06.2018

Przed nami kolejna, siódma już edycja turnieju piłki ręcznej młodzików młodszych i chłopców ,,VII Memoriał im. Zygfryda Tobolewskiego”. 16 czerwca na parkiecie spotkają się drużyny: KS Forza Wrocław, UMKS PMOS Chrzanów, KS PGE VIVE Kielce, UKS Czwórka Libiąż oraz gospodarz turnieju SPR ,,POGOŃ 1945” Zabrze.

W turnieju wezmą udział zawodnicy rocznika 2004 i 2005 i młodsi. Zawody potrwają od godz. 9.30 do godz. 15.30. Na godz. 11.20 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju. Natomiast uroczyste zakończenie zaplanowano na godz. 15.30.

Patronat Honorowy nad imprezą tradycyjnie objęli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Celem turnieju jest popularyzacja i rozwój piłki ręcznej oraz promowanie Miasta Zabrze. – Chcemy, żeby zadanie było dostępne dla mieszkańców miasta Zabrze, a w szczególności jego dzielnicy Zaborza. Jego mieszkańcy są od lat związani z piłką ręczną i klubem działającym na jego terenie – tłumaczą organizatorzy Memoriału. – Chcemy również promować aktywne uprawianie sportu poza zajęciami szkolnymi. Poprzez realizację turnieju pragniemy propagować ideę „Przez sport do zdrowia”, kształtować postawę kulturalnego kibicowania zasady ,,Fair play” oraz wyłonienie najlepszej drużyny i zawodnika, strzelca i bramkarza turnieju. Poprzez zorganizowanie turnieju pragniemy włączyć się w propagowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Akcję ,,STOP zwolnieniom z WF-u”, która kreuje postawę: Sport – nawyk na całe życie – dopowiadają organizatorzy imprezy.

Zygfryd Tobolewski – znakomity bramkarz, trener i nauczyciel. Wielka postać śląskiej piłki ręcznej. Jko bramkarz kilkakrotnie sięgnął po Mistrzostwo Polski z Pogonią Zabrze. Po zakończeniu kariery zajął się trenowaniem młodzieży, uczył także w szkole. Udany sportowy start zawdzięcza mu wielu młodych zabrzan.