XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

06.06.2018

W Zabrzu trwa XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”. Patronat nad wydarzeniem, które potrwa do 8 czerwca, objęli: Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Polskie Towarzystwo Kardio- i Torakochirurgów.

Dzisiaj, w ramach Sesji Etycznej „Bliżej w stronę chorego. Słuchać, by usłyszeć…” w Auli im. prof. Zbigniewa Religi Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z wykładem wystąpili m.in. ks. dr hab. Antoni Bartoszek z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr hab. Danuta Krzyżyk oraz ks. dr hab. Konrad Glombik z Uniwersytetu Opolskiego. Natomiast w trakcie Sesji Prawnej wykład przedstawi mec. Andrzej Wilczyński (Zabrze).

Wczoraj w ramach Konferencji odbyły się Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej, dzisiaj w programie przewidziano Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej, a 7 i 8 czerwca – XIX Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej oraz II Warsztaty Echokardiografii Transmisje ECHO–LIVE.

Więcej informacji i pełen program XXV Jubileuszowej Konferencji Kardiologicznej „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”:
www.konferencjazabrze.mp.pl