"Duszek z komina" na Dzień Dziecka

30.05.2018

Dzień Dziecka w Teatrze Miejskim w Zabrzu zapowiada się wyjątkowo. Na naszej zabrzańskiej scenie będzie można zobaczyć nową bajkę pt. "Duszek z komina" w reżyserii Zbigniewa Stryja.   

Spektakl ten, to przezabawna, a jednocześnie pełna mądrości historia Duszka, który po stracie domu spotyka dwa Skrzaty – Poziomka i Stokrotka, podążających do przyjaciela – Skrzata Obłoczka. To przypadkowe spotkanie zmieni dotychczasowy sposób myślenia Duszka. Widząc postępowanie druhów, słuchając i stosując się do ich rad pozna wiele ważnych, życiowych zasad dotyczących m.in. bezinteresownej pomocy innemu, utrzymania czystości, czy też… segregacji śmieci Spektakl przeplatany dużą ilością piosenek i kolorów będzie wspaniałą zabawą nie tylko dla najmłodszych widzów, ale tak naprawdę dla wszystkich, bo choć jest bajką, to zawarte w nim przesłanie dotyczy nas wszystkich, na co dzień walczących z Hasiosławem Śmieciem, Zarazomirem Bakterią i innymi przeciwnikami zdrowego trybu życia. Dużo muzyki, wyraziste postaci i ważny przekaz edukacyjny – „Duszek z komina” to obowiązkowa pozycja dla dzieci i dorosłych.

Premiera bajki pt. "Duszek z komina", która odbyła się w Zabrzu 27 maja, spotkała się z przychylnością najbardziej wymagających widzów, czyli dzieci, które tłumnie nawiedziły teatr w niedzielne popołudnie. Mamy nadzieję, że wiedza płynąca z historii o dobrym duszku i jego przygodach, przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej, pomoże dzieciom utrzymać porządek, prawidłowo zachować się nad wodą i w wielu, wielu innych sytuacjach.

Zachęcamy dorosłych do przyprowadzenia swoich pociech do naszego zabrzańskiego teatru i do wspólnego spędzenia Dnia Dziecka!