Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrzanki mistrzyniami Polski!

23.05.2018

Po fantastycznej końcówce sezonu zawodniczki SPRu Pogoń 1945 Zabrze zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej w trakcie turnieju w Karpaczu! Dziewczęta w półfinale pokonały zespół z Karczewa wynikiem 25:22 (11:11), a w finale pokonały GTPR Gdynia 29:23 (17:8). Dodatkowo najlepszą zawodniczą wybrana została Julia Niewiadomska!

Walka o brąz rozstrzygnęła się pomiędzy APRem SMS Karpacz a MKSem Karczew. Zwyciężyły gospodynie 21:20 (12:12).

Julia Niewiadomska zdobyła również tytuł najlepszej strzelczyni, zdobywając na turnieju aż 23 bramki.

Do siódemki turnieju złożonej z najlepszych zawodniczek wszystkich drużyn trafiła również Oliwia Domagalska z Pogoni, która gra na pozycji prawej rozgrywającej.