25 maja VIII edycja Dnia Nauki i Przemysłu

21.05.2018

Już w piątek w gliwickim Technoparku  odbędzie VIII edycja Dnia Nauki i Przemysłu.

Wydarzenie to doskonała okazja dla miłośników nauki i technologii do zapoznania się z osiągnięciami innowacyjnych firm i jednostek naukowych z regionu. Dzień Nauki i Przemysłu już od lat gromadzi firmy, instytucje, koła naukowe oraz wszystkie osoby zainteresowane  innowacyjnymi rozwiązaniami.  W tym roku swoją ofertę zaprezentuje niemal 50 wystawców. Odwiedzający będą mogli zobaczyć, a nawet usiąść, za kółkiem bolida w nowej odsłonie, wykorzystującego nowoczesne technologie m.in. pneumobil. Nowością wśród tegorocznych ekspozycji będzie prototyp bezzałogowego pojazdu UGV, prezentowanego również podczas jednych z największych targów zbrojeniowych w Europie – MSPO 2016, a także rower z napędem hybrydowym wykonany w całości na drukarkach 3D, nominowany do prestiżowej nagrody „Soczewki Focusa 2017”.
Nie zabraknie nowości ze świata wirtualnej rzeczywistości, zaprezentowane zostanie m.in. autorskie rozwiązanie symulatora lotni. Wśród ekspozycji znajdą się też samoloty bezzałogowe oraz różnego rodzaju roboty m.in. do rehabilitacji czy zastosowania w przemyśle. Jednym z nich będzie TELERESCURER – robot do wspomagania pracy ratowników górniczych. Zaprezentowany zostanie system wirtualnej teleportacji ratowników górniczych w obszarach po katastrofach górniczych w kopalniach.
W programie również szereg atrakcji dla młodszych odwiedzających – roboty z klocków lego, bezpłatne warsztaty „programowanie gier” oraz konkursy z nagrodami!

Wstęp bezpłatny.

Szczegóły na stronie http://dnip.pl/