Rada Dzielnicy Centrum Południe zaprasza na Majówkę

17.05.2018

Rada Dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu już w najbliższą sobotę organizuje wydarzenie pn. "I Love Majówka", które odbędzie się przy Pomniku Braci Górniczej. Początek: godz. 14.00.

Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie, dlatego wyznaczono 5 STREF:

W "STREFIE MUZYKI" zagra sześć utalentowanych zespołów, które reprezentują takie style muzyczne, jak rock, czy jazz. Wystąpią: Meinusch Project, Paganda, The Branchers, The Night Springs, The Last Room oraz Karola Michalska Jazz Quartet. Wieczorem na Majówce zagości DJ Majlos.

W "STREFIE SMAKU" będzie można dobrze zjeść i napić się, o co zadbają wyselekcjonowane food truck’i: Makaroneira, Kawał Byka, Kieł Be Easy, Sero Babki, Muszę Jeść, American Grilled Cheese, Słodki Samochodzik oraz Coffee Van. Nie zabraknie lodów i waty cukrowej dla najmłodszych.

W "STREFIE ZDROWIA" czekać będą doskonali trenerzy fitness, którzy poprowadzą aerobik dla seniorów oraz zajęcia z zumby dla wszystkich chętnych. Zupełnie za darmo będzie można przebadać poziom cukru, ciśnienie tętnicze, objętość płuc, zawartość substancji szkodliwych w wydychanym powietrzu, a także skonsultować się z kardiologiem, o co zadba Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca i in. partnerzy.

W "STREFIE GIER I ZABAW" organizatorzy przygotowaliśmy dziesiątki atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dmuchane place zabaw, kule wodne, malowanie twarzy, smart-budka, liczne konkursy dla całych rodzin oraz indywidualne, powinny zainteresować każdego, kto chce zdobyć cenne nagrody.

W "STREFIE POKAZÓW" wszyscy będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, czy też czytania i pisania alfabetem Braille’a. Najmłodsi będą mogli zobaczyć policyjny radiowóz od środka oraz jak na co dzień pracują śląscy strażacy. Pokaz obsługi drona, występy najzdolniejszych uczniów szkół, pokazy makijażu i fryzur – to tylko część atrakcji przygotowanych na "I Love Majówka".

Więcej szczegółów znajdą Państwo w wydarzeniu na Facebook’u – "I Love Majówka".
Link do wydarzenia: https://web.facebook.com/events/933601930151149/