21. Międzynarodowy Turniej Tańca

15.05.2018

Za nami 21. Międzynarodowy Festiwal Tańca, który odbył się w ub. niedzielę w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406 w Zabrzu.

Zabrzański festiwal jest jednym z trzech tego typu wydarzeń tanecznych rozgrywanych w naszym kraju. Zorganizowany został przez Federację Tańca Sportowego, Taneczny Klub Sportowy „GTC” oraz Miasto Zabrze.
Wypełniona po brzegi hala „Pogoń” po raz 21. zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym od rana rozbrzmiewała muzyka rytmicznych tańców latynoamerykańskich (rumba, czacza, jive) i klasycznych walców. Tancerze przyjechali do nas z całej Polski, a także z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Niemiec czy z Włoch, by rywalizować w tańcu sportowym World Dance Sport Federation i zbierać punkty w rankingu WDSF.
Zmagania tancerzy w kategoriach Open Latin Adult, Open Standard Adult, Open Youth Standard/Latin oceniała komisja sędziowska złożona z międzynarodowych ekspertów, którzy przybyli m.in. z Włoch, Słowacji, Węgier i Austrii.
W czasie obrad sędziów wydarzenie uatrakcyjniły pokazy w wykonaniu braci Kamila i Krystiana Kłeczek – wielokrotnych mistrzów Polski w synchronicznych skokach na trampolinie. 
Galę finałową po raz kolejny poprowadziła Ilona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim i jurorka telewizyjnego programu tanecznego oraz Sławomir Kurzak.

Wyniki:

Tańce Standardowe ( Główny Turniej)
WDSF International Open Adult LA

1. Cseke Zsolt Sandor – Dzumaev Malika (Niemcy)
2. Libera René – Spalek Nadja (Niemcy)
3. Poladashvili Otar – Bar-Gnar Juliana (Gruzja)

Tańce Latynoamerykańskie (Główny Turniej)
WDSF Open Adult ST

1. Vaikasas Gabrielius – Grabowska Klaudia (Polska)
2. Stopka Dariusz – Rek Karolina Konstancja (Polska)
3. Donato Luciano – Diodati Adele (Włochy)