Kolejna firma zainwestowała w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

14.05.2018

Kolejna firma postanowiła zainwestować w Zabrzu i kupiła nieruchomość usytuowaną w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Za kwotę1,45 mln zł firma Bagsik Sp. z o.o. sp. k. kupiła teren liczący 1,4 ha usytuowany przy ul. Donnersmarcka.

Firma Bagsik zamierza do końca przyszłego roku zrealizować w Zabrzu inwestycję o wartości ponad 5 mln złotych. Powstanie nowy zakład, w którym będą produkowane maszyny i ich elementy do recyklingu. Firma zatrudniać będzie 20 osób.
W tym roku kalendarzowym to już drugi inwestor, który zdecydował się na rozwój swojej działalności właśnie Zabrzu, w rejonie ul. Donnersmarcka. 24 stycznia br. za 2 mln zł Ulus Metal Polska S.A. kupił nieruchomość o pow. 2 ha. Firma chce zbudować tu zakład, w którym będą produkowane części do samochodów (układy hamulcowe oraz amortyzatory). Inwestycja o wartości ponad 40 mln zł ruszy jeszcze w tym roku. W zakładzie znajdzie pracę przynajmniej 80 osób.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. W ostatnich latach miasto zainwestowało w jej rozwój 65 mln zł. Na kompleksowe uzbrojenie terenów i przygotowanie ich dla inwestorów przeznaczone zostało 56 mln zł. Sfinalizowanie tego zadania sprawiło, że Zabrze i KSEE mogą zaprezentować inwestorom atrakcyjną ofertę. Atutami są dogodna lokalizacja, w sercu ponad dwumilionowej metropolii. Infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach.

– Rozwój terenów inwestycyjnych to jeden z priorytetów zabrzańskiego samorządu – stwierdza prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – W ostatnich latach zainwestowaliśmy w rozwój strefy 65 mln zł, a 56 mln zł przeznaczyliśmy na uzbrojenie terenów i przygotowanie ich dla inwestorów. Zbudowaliśmy infrastrukturę drogową, sieć wodociągową oraz energetyczną. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie z funduszy unijnych. Efekt jest taki, że dziś prezentujemy inwestorom atrakcyjną ofertę. Jak widać, spotyka się ona z dużym zainteresowaniem, o czym świadczą kolejne podmioty, które rozpoczynają działalność właśnie w Zabrzu, co przekłada się także na spadek bezrobocia, które w naszym mieście wynosi 6,6 proc. – dodaje prezydent Zabrza.