Górnik Zabrze zaprasza na Arenę

14.05.2018

20 maja o godz. 18.00 rozegrana zostanie ostatnia kolejka Lotto Ekstraklasy. Na Arenie Zabrze Górnik zmierzy się z Wisłą Kraków. Stawka niedzielnego meczu z jest bardzo duża, mianowicie występ naszym piłkarzy w eliminacjach Ligi Europy.

 

Co wiemy przed ostatnią kolejką? Legia lub Jagiellonia będzie mistrzem Polski. Nas jednak interesuje walka o czwartą pozycję, która daje przepustkę do eliminacji Ligi Europy. Co musi się stać, by zagrał w tych rozgrywkach Górnik? W grze tę pozycję pozostają trzy drużyny – Wisła Płock, Górnik i Wisła Kraków. Ta ostatnia będzie czwarta, jeżeli wygra w Zabrzu, a Płock przegra w Białymstoku. Płock na pewno będzie czwarty jeżeli wygra w Białymstoku, ewentualnie zremisuje, ale pod warunkiem, że Górnik zremisuje z Wisłą Kraków.

W końcu Górnik. Będzie czwarty jeżeli wygra z Wisłą Kraków, a Wisła Płock nie wygra w Białymstoku z walczącą o mistrzostwo Jagiellonią. Będzie też czwarty, jeżeli zremisuje, ale wtedy Płock musi w Białymstoku przegrać. Przegrana na pewno sprawi, że nie uda się awansować na czwarte miejsce. Cóż więc nam pozostaje? Wygrać i kibicować „Jadze”. A przede wszystkim jednak bądźby tego dnia dwunastym zawodnikiem Górnika i w sile ponad 20.000 kibicujmy piłkarzom. Meczu o taka stawkę zabrzanie nie grali od lat.

źródło: www.gornikzabrze.pl