Targowisko Miejskie "Pod Ratuszem" zaprasza na "Grillowanie na Straganie"

11.05.2018

Już w najbliższą sobotę Targowisko Miejskie "Pod Ratuszem" zaprasza na "Grillowanie na Straganie". Wydarzenie zaplanowano w godz. 9.00-15.00.

– Szczególnie w tym dniu zapraszamy wszystkich mieszkańców Zabrza na wizytę na naszym Targowisku. Oprócz samych zakupów przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Do tego świetna muzyka, degustacje naszego Rybnego Raju, dmuchany zamek dla najmłodszych. Będzie można zobaczyc niesamowite dwukołowe maszyny, ponieważ znaleźliśmy się na trasie zlotu motocyklowego. Jednym słowem warto nas odwiedzić – przekonują organizatorzy.

Warto przypomnieć, iż Targowisko przy ul. Boboli po modernizacji, którą przeszło, zmieniło się nie do poznania. Przede wszystkim przebudowany został układ wewnętrznej komunikacji. Powstały nowe drogi dojazdowe, chodniki i parking. Nowoczesnego oblicza nabrała strefa targowa. Powstało 18 nowych pawilonów, w których mieści się 150 punktów handlowych wraz z gastronomią. Tereny zielone zostały uporządkowane i zrekultywowane. Pojawiły się nowe rośliny oraz wzmocnienia skarpy okalającej plac targowy.

Modernizacja targowiska w centrum Zabrza to także doskonały przykład rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Stworzone zostały dogodne warunki zarówno dla sprzedających, jak też kupujących.

Przedsięwzięcie nadzorowała Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji. Wykonawcą prac był Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Koszt inwestycji wyniósł 7,8 mln zł. Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska, który oferuje preferencyjne i atrakcyjne warunki w ramach unijnego projektu Jessica. Z tego źródła pochodzi prawie 5,5 mln zł. Na 2,3 mln zł podpisano z BOŚ umowę kredytową.