Można już zgłaszać kandydatów do Wyróżnienia im. św. Kamila

11.05.2018

14 lipca br. już po raz 18. zostaną wręczone Wyróżnienia im. św. Kamila osobom fizycznym jak również instytucjom i organizacjom, którzy wnieśli szczególny wkład w życie miasta lub też przez swoją działalność przyczynili się do wzrostu znaczenia miasta Zabrza w kraju i na świecie.

Kandydatów do Wyróżnienia mogą zgłaszać instytucje działające w mieście jak również członkowie Kapituły. Zgłoszenia kandydatów przyjmuje Wydział Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miejskiego w Zabrzu ( Zabrze, ul. Wolności 286, pok. nr 302, tel/fax 32/ 3733-414, sekretariat_wkd@um.zabrze.pl) do dnia 15 maja br.

Nagrody im. św. Kamila wręczane są w naszym mieście od 2001 roku. Wyróżnienie przyznawane jest osobom i instytucjom, które działają na rzecz miasta i mieszkańców oraz są zaangażowane w działalność charytatywną.
Św. Kamil od 1996 roku oficjalnie jest patronem Zabrza. Jest on również opiekunem chorych i wzorem miłosierdzia. Stąd też decyzja, aby wręczać nagrody jego imienia osobom i instytucjom, które zasłużyły się właśnie w niesieniu pomocy.