Zabrze przestrzenią rozwoju

Rozbudowywany Platan ma już parking na ponad 500 samochodów

08.05.2018

8 maja, w zabrzańskim Centrum Handlowym Platan, do dyspozycji Klientów oddany został oficjalnie nowy parking. To ponad 500 miejsc postojowych umiejscowionych na trzykondygnacyjnym poziomie w nowo budowanej części galerii. W uroczystym otwarciu parkingu wzięła udział m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Ta inwestycja z pewnością będzie służyła mieszkańcom naszego miasta, którzy od dzisiaj mają do dyspozycji dużą ilość miejsc parkingowych w ścisłym centrum Zabrza. Nowy parking ucieszy tych, którzy będą chcieli skorzystać z propozycji usytuowanych w pobliżu instytucji kultury, w tym Teatru Nowego czy Filharmonii Zabrzańskiej – stwierdziła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. Większy komfort odczują również klienci rozbudowującego się właśnie centrum handlowego Platan. 

Nowy, wielopoziomowy parking, wyposażony jest w dwie rampy wewnętrzne oraz jedną zewnętrzną. Trzykondygnacyjna przestrzeń powstała nad nowobudowaną częścią galerii i mieści ponad 500 miejsc postojowych. Znajdują się tam stanowiska dedykowane rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym. Na terenie parkingu będą również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych dostosowane do różnego typu pojazdów. Parking wielopoziomowy łącznie z parkingiem zewnętrznym będą mieściły ponad 1400 pojazdów. To jeden z największych, bezpłatnych parkingów w mieście.

– Zakończenie budowy wielopoziomowego parkingu to dla nas ważny moment, ponieważ projekt, który realizowaliśmy przez kilka miesięcy nabrał już rzeczywistych kształtów. Wygodny i bezpieczny parking jest jednym z elementów decydujących o tym, że klienci pozytywnie oceniają centrum handlowe. Dzięki nowoczesnemu systemowi zarządzania ruchem, kierowca odwiedzający Platana szybko i bezpiecznie znajdzie wolne miejsce postojowe. Cieszymy się, że Platan oferuje klientom jeden z najnowocześniejszych i najwygodniejszych systemów parkingowych – komentuje Wojciech Godlewski, project manager w NEPI Rockcastle Poland.

By podwyższyć komfort z korzystania z nowego parkingu, przestrzeń została wyposażona w nowoczesny system zarządzania ruchem, dzięki któremu kierowca szybko znajdzie wolne miejsce parkingowe. Rozwiązanie przewiduje opcję wskazywania drogi do zaparkowanego auta zarówno poprzez aplikację na urządzenia mobilne, jak również poprzez plan na infokioskach zlokalizowanych na terenie galerii. System w pełni ruszy z otwarciem powiększonej galerii. Otwarcie CH Platan po rozbudowie planowane jest w czwartym kwartale tego roku. Autorem projektu architektonicznego są pracownie Sud Architekci i Tremend. Generalnym wykonawcą jest CFE Polska.

Warto przypomnieć, że właściciel galerii, firma NEPI Rockcastle, wspólnie z Miastem Zabrze rewitalizuje także plac Teatralny w pobliżu Platana. Dzięki inwestycji plac zyska nowe oblicze i ma szansę stać się jednym z ulubionych miejsc spotkań i spędzania czasu dla mieszkańców i osób odwiedzających Zabrze.