Święto Konstytucji 3 Maja

04.05.2018

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Zabrzu rozpoczęły się w kościele pw. św. Anny uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny. Liturgię uświetnił swym udziałem chór „Rezonans con tutti” przygotowany przez Arlenę Różycką – Gałązkę i Waldemara Gałązkę.

Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych miasta na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik wraz z zastępcami, a także przewodniczącym Rady Miasta Zabrze Marianem Czocharą wraz z radnymi złożyli kwiaty pod tablicą „pamięci tych co grobów nie mają”. Hołd poległym oddały również licznie zgromadzone delegacje reprezentujące zabrzańskie instytucje kultury, spółki, szkoły i stowarzyszenia.

Następnie odbył się piknik świąteczny w ogrodach parafialnych, któremu towarzyszyła muzyka Górniczej Orkiestry Dętej „Makoszowy” pod dyrekcją Henryka Mandrysza.