Rajd Śmiercioodpornych już 12 maja!

04.05.2018

Stowarzyszenie Śmiercioodporni zaprasza na drugą edycję wyjątkowej imprezy turystyczno-krajoznawczej. Już 12 maja o godz. 11 na ulicach Zabrza pojawią się jednoślady uczestniczące w Rajdzie Śmiercioodpornych 2018!

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 na pl. Warszawskim w Zabrzu i otwarte jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy skuterów, maksiskuterów i wszelkiej maści motocykli.

Na czym impreza będzie polegać? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba jak najszybciej. A testowana będzie nie tylko technika jazdy, ale również wiedza z zakresu mechaniki, pierwszej pomocy, przepisów czy… survivalu!

Metę rajdu wyznaczono na terenie jednej z największych atrakcji turystycznych Zabrza, Szybu Maciej. Tam też pojawi się szereg partnerów, którzy zaprezentują swoją motocyklową ofertę usług, części, akcesoriów czy nawet motocykli! Będą to: sklep motocyklowy InterMotors, sklep motocyklowy MotoSzrank, sklep i serwis MotoHybrid oraz Enduro24. Pojawi się również gabinet weterynaryjny Vetmedica. Z ramienia instytucji partnertować organizatorom będzie Miasto Zabrze, Komenda Miejska Policji w Zabrzu, Straż Miejska w Zabrzu, Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji oraz Pogotowie Eskulap. Tradycyjnie głównym partnerem pozostaje MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego.

Wszelkie aktualności na temat Rajdu Śmiercioodpornych można także znaleźć) na Facebooku (fanpage Śmiercioodporni), a także na  stronie internetowej www.SMIERCIOODPORNI.pl.