Młodzi zabrzanie w Wielkim Finale Tenisa "Dzieciaki Do Rakiet"

27.04.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowe nr 42 w Zabrzu oraz członkowie klubu UKS "Trójka" Zabrze w składzie Hanna Kucharska, Maja Kokoschka, Daria Przybyła, Szymon Chojnacki, Kacper Pośpiech zajmując drugie miejsce w rywalizacji śląskich Szkół Podstawowych awansowali do wielkiego finału z Tenisa Dzieciaki Do Rakiet.

 

Rozgrywki toczyły się na kortach tenisowych klubu Górnika Bytom w trzech etapach. Pierwsza rywalizacja to konkurencje sprawnościowe z biegu na 20 metrów, rzutu piłeczką tenisową na odległość i biegu gwiaździstego polegającego na zbieraniu pięciu piłeczek w jak najszybszym czasie. Uczniowie zabrzańskiej SP nr 42 spisali się bardzo dobrze i zajęli 2 miejsce.

Następny etap to rywalizacja między drużynami w gry paratenisowe i tenisowe polegające na przerzucaniu piłki przez siatkę oraz grę w tenisa z odbiciami kontrolowanymi i właściwymi. Tu również młodzi tenisiści spisali się na medal zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce.

W końcowym rozrachunku podopieczni Błażeja Bieniaszewskiego, Piotra Górniaka i Mariusza Łochunko zajęli drugie miejsce wyprzedzając szkoły z Rudy Śląskiej, Chudowa i Sosnowca, a ustępując jedynie równieśnikom z Radzionkowa. Dało im to awans do Wielkiego Finału, który odbędą się 16-17 maja w Warszawie, a będzie w nim rywalizowało 10 najlepszych Szkół Podstawowych w Polsce. Sukces jest tym bardziej ogromny, bo turniej ten jest uznawany za nieoficjalne Mistrzostwa Polski.