W Zabrzu gości delegacja z Pestalozzi-Schule w Essen

24.04.2018

Od wtorku, 24 kwietnia, zabrzańska Szkoła Podstawowa nr 41 Specjalna gości uczniów i opiekunów z Pestalozzi-Schule z Essen w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze.

Spotkanie z niemieckimi przyjaciółmi, które potrwa do najbliższego piątku, jest skutkiem przystąpienia placówki do projektu „Wspólna Europa. Jeden cel”. Temat projektu organizowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM) brzmi "Nie mówię, ale się porozumiewam" (PNWM).

W projekcie biorą udział uczniowie niekomunikujący się fonicznie, którzy mają niepowtarzalną okazję do nabycia nowych doświadczeń i umiejętności w relacjach społecznych z rówieśnikami z zagranicy. Kilkudniowe spotkania pozwolą dzieciom i młodzieży na doświadczenie nowych przeżyć, emocji, tworzenia, poznania się, rywalizacji sportowej i ekspresji artystycznej.

Podczas różnorakich atrakcji, nauczyciele również mają możliwość wymiany doświadczeń związanych z pracą z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz niekomunikującymi się fonicznie.

W ramach realizowanego projektu w październiku br. uczniowie z zabrzańskiej szkoły planują rewizytę u swoich niemieckich kolegów.