Miasta Idei – konferencja o rewitalizacji miasta

23.04.2018

Miasto Zabrze wraz z Gazetą Wyborczą zapraszają na konferencję z cyklu Miasta Idei. Tym razem mówić będziemy o rewitalizacji miasta, a tematem przewodnim będzie zabytkowe osiedle Zandka. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia, w godz. 13.30-15.00, na Wydziale Organizacji i Zarządzania przy ul. Roosevelta 30 (budynek D) w Zabrzu.

Głównym założeniem konferencji jest przedstawienie i omówienie działań, jakie podejmuje Miasto Zabrze w temacie rewitalizacji i poprawy jakości życia mieszkańców. Na ten i wiele innych tematów rozmawiać będą: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prof. Magdalena Żmudzińska-Nowak z Politechniki Śląskiej, prof. Tomasz Wagner z tej samej uczelni oraz prof. Maciej Borsa z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Bożena Dorosz, która kieruje Radą Dzielnicy Zandka, Renata Lemańska – prezes ZBM TBS Zabrze, Lesław Złotorowicz – prezes ZPEC Sp. z o.o., Piotr Niemiec – prezes ZPWiK Sp. z o.o. oraz Grażyna Szczepańska-Wabic – z-ca naczelnika Wydziału Realizacji Projektów.

Wstęp bezpłatny!