Przebudowa placu Teatralnego

19.04.2018

Rozbudowa centrum handlowego Platan w Zabrzu przebiega zgodnie z planem. Ukończono prace przy konstrukcji nowej części galerii oraz trzykondygnacyjnego parkingu. Zmiany widoczne są także wewnątrz galerii. NEPI Rockcastle, właściciel obiektu oraz CFE – deweloper odpowiedzialny na rozbudowę, realizują plan umacniania pozycji największego kompleksu handlowego w mieście. Inwestor rozpoczął przebudowę placu Teatralnego wokół Platana. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Miastem Zabrze.

Od jesieni tego roku klienci CH Platan będą mogli korzystać z nowoczesnej przestrzeni kinowej, strefy fitness czy dodatkowego, trzykondygnacyjnego parkingu. Po rozbudowie w Platanie łącznie znajdzie się około 120 nowych sklepów i punktów usługowych, w tym nowe, znane i lubiane marki. To jednak nie koniec zmian. W ramach inwestycji zostanie odnowiony plac Teatralny. Pierwsze prace remontowe już ruszyły. Projekt zakłada szereg prac niezbędnych do zmiany wizerunku, które będą polegały m.in.
na wymianie nawierzchni placu, odnowieniu donic i zmodernizowaniu elementów małej architektury.

– Nowy wizerunek nada placowi Teatralnemu większą funkcjonalność i przyciągnie tu nie tylko mieszkańców Zabrza,
ale i regionu – zapewnia Tomasz Górski, Retail Asset Manager w NEPI Rockcastle.

W pierwszym etapie robót zostanie wymieniona nawierzchnia drogi wewnętrznej pomiędzy CH Platan a placem Teatralnym, dzięki czemu, zostanie utrzymana ciągłość ruchu, a także dojazd do budynków zlokalizowanych wzdłuż ul. Park Hutniczy. Centralnym punktem placu Teatralnego będzie fontanna w formie podświetlanych dysz posadzkowych. Dzięki inwestycji realizowanej wspólne z Miastem teren zyska nowe oświetlenie oraz odświeżoną zieleń, wyznaczającą przyjazną przestrzeń dla osób korzystających z placu.

– Konsekwentnie rewitalizujemy obiekty na terenie naszego miasta tworząc przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i naszych gości. Tzw. „Kwartał Sztuki”, przy którym mieści się plac Teatralny, to miejsce, w którym funkcjonują Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska. Inwestycja związana z przebudową Platana z pewnością przyczyni się do tego, że miejsce to zyska nowy blask i będzie jednym z ulubionych dla mieszkańców i osób odwiedzających Zabrze – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.