Rusza cykl "W Zabrzu dobrze mi się czyta"

17.04.2018

Fundacja „Nasza Trójka” działająca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu, już po raz trzeci organizuje cykl imprez popularyzujących czytelnictwo pod hasłem „W Zabrzu dobrze mi się czyta”. Pierwsze z planowanych wydarzeń odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 23 kwietnia. W ZSO nr 11 o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z Dorotą Masłowską.

"W Zabrzu dobrze mi się czyta" to wydarzenie organizowane w Zabrzu już po raz trzeci i wrosło w kalendarz imprez kulturalnych miasta. Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską odbędzie się w poniedziałek w siedzibie ZSO nr 11 przy ul. Sienkiewicza 33. Konieczne jest potwierdzenie uczestnictwa pod nr tel.: 32 271 59 80.

Dorota Masłowska dorastała w Wejherowie. Za debiutancką powieść pt. „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” otrzymała Paszport Polityki. Za drugą – „Pawia królowej” – Nagrodę Literacką „Nike”. Jest też autorką powieści „Kochanie, zabiłam nasze koty”, dramatów „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Między nami dobrze jest” i „Jak zostałam wiedźmą”. Jako Mister D. nagrała płytę „Społeczeństwo jest niemiłe” i piosenkę „Tęcza”. Jej najnowsza książka „Więcej niż możesz zjeść” ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.