Spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

13.04.2018

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie konsultacyjne dotyczące sprawozdania z realizacji Rocznego Programu Współpracy Miasta Zabrze z organizacjami pozarządowymi, które odbędzie się 19 kwietnia (czwartek) o godz. 16:30 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przy ul. Brodzińskiego 4.

Podczas spotkania poruszone zostaną także kwestie dotyczące nowoczesnych form kontaktu z administracją publiczną – odbędzie się szkolenie informacyjne z zakresu zakładania profilu zaufanego na platformie e-PUAP.

Obecnie obowiązujące przepisy prawne umożliwiają stosowanie elektronicznego podpisu w kontaktach z urzędami administracji publicznej, między innymi w celu rejestracji zbiórki publicznej, zamieszczenia sprawozdań w KRS przez stowarzyszenia prowadzące działalność gospodarczą, jak również w celu weryfikacji zatrudnianych pracowników, zleceniobiorców, czy wolontariuszy w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, który prowadzony jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości