Dzień otwarty w Plastyku i Szkole Podstawowej nr 35 w Kończycach

10.04.2018

Wiosennie, kolorowo i przede wszystkim bardzo ciekawie zapowiada się Dzień Otwarty
w Plastyku, który odbędzie się 13 kwietnia (piątek) w godz.16-18

W programie m.in. : warsztaty artystyczne ( szkoła zapewnia potrzebne materiały), kiermasz prac wykonanych przez uczniów, zwiedzanie szkoły, możliwość konsultacji z pedagogami, a także gry i zabawy sportowe, zajęcia językowe i plastyczne dla młodszych dzieci.

Impreza jest przede wszystkim zaproszeniem skierowanym do tych osób, które chcą bliżej poznać specyfikę szkoły, zorientować się w harmonogramie zajęć, poznać wyposażenie kierunkowych pracowni (np.: fotograficznej, malarskiej, projektowej, grafiki komputerowej).

Mile widziani są więc uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z rodzinami, nauczyciele przedmiotów artystycznych i wszyscy sympatycy sztuki. Zapowiada się dzień bogaty w atrakcje i niespodzianki.

Plastyk znany jest ze szczególnej, twórczej atmosfery. W jego murach mieści 4-letnie Liceum Plastyczne i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, do której naboru już nie prowadzimy.
W skład Zespołu wchodzi również Szkoła Podstawowa nr 35, zapraszamy więc także rodziców dzisiejszych przedszkolaków.
Placówka łączy więc najlepsze cechy szkoły środowiskowej oraz otwartość na miejskie i ogólnopolskie inicjatywy kulturalne.
Warto podkreślić, że nie tylko dobrze przygotowuje ona do podjęcia nauki na wyższych uczelniach, jej dużym atutem jest bowiem to, iż uczeń zdobywa tu konkretny zawód, który pozwala mu podjąć pracę w różnych branżach (reklama, aranżacja wnętrz, fotografia, projektowanie graficzne).
Oprócz dnia otwartego w szkole odbywają się w piątki bezpłatne warsztaty dla kandydatów prowadzone przez nauczycieli przedmiotów artystycznych.