"Przedpremierowe" otwarcie Miejskiego Ogrodu Botanicznego

06.04.2018

Mamy dobre wieści dla miłośników Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. W najbliższy weekend (7-8 kwietnia) zaplanowano "przedpremierowe" otwarcie Ogrodu. Ścieżki wprawdzie jeszcze niewyrównane po długiej zimie i kwiatów niewiele, ale będzie okazja do obserwowania jak budzi się wiosna.

Miejski Ogród Botaniczny zaprasza w najbliższy weekend w godz. 11.00-18.00. W związku z trwającymi pracami porządkowymi nieczynny będzie jednak plac zabaw.

Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu ok. 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roslin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych. Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami. W 2004 r. na terenie Ogrodu założono Rosarium, które obsadzone zostało 2500 sztuk róż, różnych typów w 64 odmianach.