Industrialny koncert w Sztolni Królowa Luiza

04.04.2018

21 kwietnia w kompleksie Sztolnia Królowa Luiza przy ul. Wolności 410 w Zabrzu odbędzie się wyjątkowy koncert "Industria Live". W industrialnej przestrzeni wystąpią Władysław Komendarek, Józef Skrzek i Tomasz Makowiecki. Zaprezentuje się także Teatr Ocelot. Cena biletu obejmuje również voucher na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza. Początek o godz. 19.00.

 

Podczas koncertu zobaczymy artystów, którzy inspirowani Sztolnią Królowa Luiza oraz Kopalnią Guido stworzą muzyczne improwizacje. Ich wspólne zamiłowanie do muzyki elektronicznej zaowocowało już kilkukrotnie w postaci wspólnych projektów realizowanych chociażby przy okazji koncertów z serii Męskie Granie. Całość wydarzenia dopełni występ Teatru Sztuki Ruchu Ocelot – który zaprezentuje się w premierowym wykonaniu historii o zabrzańskim przemyśle. Część występu teatru będzie przepleciona muzyką Władysława Komendarka. Cena biletu to 25 zł. Obejmuje ona wejście na koncert Industria LIVE oraz voucher na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza (do wykorzystania w terminie od 22 kwietnia do 22 maja br).

Władysław Komendarek to polski muzyk, instrumentalista, związany z grupą muzyczną Exodus, w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Od 1984 r. komponuje muzykę elektroniczną. Jest muzykiem o zróżnicowanych zainteresowaniach, ale bez trudu można w jego twórczości wyróżnić trzy zasadnicze nurty: fascynację klasycznymi utworami muzyki poważnej, eksperymentalne realizacje elektroniczne, oraz tworzenie muzyki nieco łatwiejszej w odbiorze, czego przykładem jest np. płyta Dotyk chmur.

Józef Skrzek – urodzony na Śląsku w Michałkowicach w rodzinie górniczej. Od małego grał i śpiewał, wychowany w duchu sztuki, muzyki, plastyki, tańca, ale również sportu. Już w 1970 r. stawiał pierwsze kroki jako basista oraz pianista zespołu Breakout. Po rocznej współpracy z zespołem powrócił jednak na Śląsk, żeby założyć swój własny zespół – SBB. SBB stworzyło całkiem nowy nurt w muzyce polskiej, a może i światowej. Multiinstrumentalista oraz kompozytor Józef Skrzek zademonstrował światu nową formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka. W pierwszych dziewięciu latach działalności zespół nagrał kilkanaście płyt w wielu krajach i sprzedali kilka milionów płyt. Obecnie SBB występuje i nagrywa z znanym perkusistą Paulem Wertico z Chicago a sam Józef Skrzek komponuje oraz występuje w różnych ciekawych konstelacjach solo.

Tomasz Makowiecki wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent. Zadebiutował płytą "Makowiecki Band" w 2002. W maju 2005 roku wydał swoją drugą płytę pt. "Piosenki na nie". 22 października 2007 roku ukazała się trzecia płyta pt. "Ostatnie wspólne zdjęcie", która została wybrana przez użytkowników serwisu muzyka.onet.pl na najlepszą płytę pop roku 2007. W międzyczasie brał czynny udział w wielu projektach muzycznych jak np. ,,Silver Rocket“ Mariusza Szypury.

W 2010 roku stworzył razem z Przemkiem Myszorem i Wojtkiem Powagą ( Myslovitz ) grypę NO! NO! NO!, która w 2010 roku wydała album pod tym samym tytułem. W grudniu 2011 ukazała się płyta "Muzyka z serca", której Makowiecki został producentem muzycznym, będąca dodatkiem do kalendarza "Dżentelmeni 2012". Dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa został przekazany na akcję charytatywną "Stop bosym stopom".

Zobaczymy także spektakl Teatru Ocelot „Historia Przemysłowego Zabrza”. To widowisko oparte o Historię Zabrzańskiego przemysłu. Od momentu odkrycia węgla i jego znaczenia dla środowiska lokalnego poprzez okres zamykania kopalń po odrodzenie i nadanie nowej formy dla przemysłu na śląsku.

Program:
19:00 – Rozpoczęcie
19:20 – 21:00 Skrzek + MAKOWIECKI + Komendarek
21:00 – 21:20 Komendarek + OCELOT
21:20 – 22:00 OCELOT

Bilety w cenie 25 zł. Informacje o biletach na stronie internetowej

W cenie biletu wejście na koncert Industria LIVE + voucher na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza do wykorzystania w terminie 22.04-22.05.2018