Zapraszamy na III Rajd Targowy

30.03.2018

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji już po raz trzeci organizuje Rajd Targowy, który wystartuje 14 kwietnia sprzed hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu (ul. Matejki 6). Tuż po godz. 10.00 na ulicach Zabrza pojawią się samochody uczestniczące w imprezie, a będzie to jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji X Targów Turystyki w Zabrzu.

Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat!

Na czym impreza będzie polegać? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów!

Wszelkie aktualności na temat Rajdu Targowego można znaleźć na Facebooku (fanpage Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, a także na stronie internetowej www.ZSMM.pl

Plakat Rajdu Targowe III