Podsumowano 5. edycję Konkursu "Zabrzański Biznesplan"

23.03.2018

Wczoraj, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Hotelu Diament w Zabrzu, poznaliśmy zwycięzców Konkursu "Zabrzański Biznesplan 2017".

W gali udział wzięli przedstawiciele władz miasta na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz przewodniczącym Rady Miasta Zabrze Marianem Czocharą, przedstawiciele spółek i jednostek miejskich, instytucji otoczenia biznesu, zabrzańskich instytucji naukowych, dyrektorzy zabrzańskich szkół, przedsiębiorcy, uczestnicy poprzednich i aktualnej edycji Konkursu.

Konkurs "Zabrzański Biznesplan" po raz pierwszy ogłoszony został w 2013 r. Organizowany jest w celu wspierania przedsiębiorczości oraz pobudzania aktywności mieszkańców w kierunku podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Zabrzu. Od pierwszej edycji konkurs cieszy się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Zabrza. Swoje pomysły biznesowe zgłosili mieszkańcy m.in. Katowic, Gliwic, Rudy Śląskiej, Sosnowca, Wrocławia, Bydgoszczy, a także województwa pomorskiego. Od samego początku konkurs wspierają banki, prywatne firmy, spółki miejskie, instytucje otoczenia biznesu mające świadomość wszelkich trudności i barier, na które napotykają osoby podczas rozpoczynania przygody z biznesem. We wszystkich edycjach konkursu 86 uczestników zgłosiło 78 biznesplanów.

Z roku na rok liczba firm i instytucji wspierających Konkurs „Zabrzański Biznesplan” powiększa się. Łącznie wsparło go 50 firm, instytucji i przedsiębiorców, którzy wspierają laureatów już od pierwszej edycji konkursu. Suma nagród ufundowanych przez partnerów konkursu to ponad 600 tys. zł, ma pula nagród w tegorocznej edycji wyniosła ponad 150 tys. zł. Tym razem odnotowano rekordową liczbę partnerów – przedsiębiorczość w naszym mieście wsparło tym razem 35 firm i instytucji.

Laureatem piątej edycji Konkursu "Zabrzański Biznesplan" został Łukasz Paszkowski („Pracownia projektowa wzornictwa przemysłowego”) . II miejsce zajął Piotr Proba („Firma projektowa oraz przestrzeń inicjatyw twórczych – morphing design”), a III miejsce Justyna Musioł („Pasieka Szlachecka”). I wyróżnienie trafiło do Szymona Ratki (QualiTees – „Projektowanie, produkcja oraz sprzedaż drewnianych i akrylowych akcesoriów”) , II do Macieja Wężykowskiego (Rendart – „Mieszkania3D”), a III do Karoliny Ochabowicz („Silesia Guide”).

W tym roku na konkurs wpłynęło w sumie 20 pomysłów na biznes. Swoje projekty przed Kapitułą zaprezentowało 18 autorów. Oprócz osób, do których powędrowały nagrody i wyróżnienia, byli to:
– Agnieszka Gąska Synergia – „Gabinet psychologiczno-psychoterapeutyczny Synergia”
– Agata Izydorczyk Fizjoterapia – „Agata Izydorczyk Fizjoterapia”
– Katarzyna Kościan, Bosko- kosmetologia medyczna i makijaż permanentny – „Usuwanie tatuaży przy pomocy urządzenia Q_Switch”
– Dariusz Jaszcz Agencja marketingowa Lizard – „The Mystery Room – daj się porwać przygodzie”
– Karolina Gałecka – „Tuszem po rzęsach – studio makijażu”
– Agata Kucharczyk – „Biznesplan cukierni”
– Piotr Skwarek – „Aplikacja rehabilitacyjny oraz serwis internetowy”
– Daniel Tiedemann i Andrzej Bendkowski – „Meet for bikes”
– Sylwia Brzozowska Stomagold – „Scaner&Laser Smile”
– Dorota Tucholska – „Mobilne animacje dziecięce Doris”
– Szymon Kaczyński i Dawid Sobczyk – „Ciepła płyta”.
– Szymon Spyra, Michał Chrust oraz Kamil Słota – „Kraft Logistic”