Zabrze przestrzenią rozwoju

"Zabrzański Biznesplan 2017"

22.03.2018

Dziś poznamy laureatów „Zabrzańskiego Biznesplanu”. W Hotelu Diament zorganizowana zostanie uroczysta gala konkursu organizowanego przez Urząd Miejski w Zabrzu – Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konkurs Zabrzański Biznesplan po raz pierwszy ogłoszony został w 2013 r. Konkurs prowadzony jest w celu wspierania przedsiębiorczości oraz pobudzenia aktywności mieszkańców w kierunku podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Zabrzu. Od pierwszej edycji konkurs cieszy się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Zabrza. Swoje pomysły biznesowe zgłosili mieszkańcy m.in. Katowic, Gliwic, Rudy Śląskiej, Sosnowca, Wrocławia, Bydgoszczy, a także województwa pomorskiego. Od samego początku konkurs wspierają banki, prywatne firmy, spółki miejskie, instytucje otoczenia biznesu mające świadomość wszelkich trudności i barier, na które napotykają osoby podczas rozpoczynania przygody z biznesem. We wszystkich edycjach konkursu zgłoszonych zostało 78 biznesplanów przez 86 uczestników, a partnerzy ufundowali nagrody o łącznej wartości ponad 600 tys. zł. W obecnej edycji konkursu pula nagród przekroczyła 150.000 zł.
 

Laureaci dotychczasowych zdobywców pierwszych miejsc w konkursie „Zabrzański Biznesplan":
Pierwsza edycja: Anna Olejniczak-Pytel Weterynaryjny Gabinet Kardiologiczny Wetkardio za biznesplan: Specjalistyczna klinika kardiologiczna dla zwierząt "Od serca do serca". Obecnie gabinet weterynaryjny mieści się na ulicy Cisowej 1. Gabinet jest wyposażony w szereg nowoczesnych urządzeń, na co dzień używanych do diagnozowania wielu problemów kardiologicznych małych pacjentów. Od kilku edycji funduje również nagrody dla laureatów konkursu „Zabrzański Biznesplan”.

Druga edycja: Agencja Artystyczna M. Art Promotion Magdalena Ziółkowska za biznesplan: Innowacyjne zajęcia dla dzieci pt. Laboratorium Doktora Łodygi. Studio Artystyczne Maciej tworzą ludzie z pasją, kreatywni i bardzo ambitni, którzy codziennie stawiają sobie nowe wyzwania, aby zaspokoić najbardziej wymagającego klienta. Szeroki wachlarz zajęć dostępnych na ulicy Srebrnej, a przede wszystkim autorskie programy tj. m.in. Mali Medycy, Mały Einstein, Pędzelek&Nutka sprawiają, że oferta Agencji Artystycznej M. Art Promotion jest niepowtarzalna.

Trzecia edycja: Maria Kucharska za biznesplan: Szkoła tańca i jogi. Prowadzi „Majową Szkołę Tańca” przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 34. Pani Maria tańczy taniec towarzyski i flamenco. Tango argentyńskie tańczy od kilku lat. W 2015 roku wygrała I Ogólnopolski Konkurs Tango Argentyńskie Pro-Am w Warszawie. Organizuje warsztaty i kursy tańca, koncerty, bale, jogę. Jej działania wpływają na kształtowanie ciała i charakteru.

Czwarta edycja: Bartosz Mikitin My Everyday Carry za biznesplan: Wielofunkcyjne narzędzia kieszonkowe. Projektuje i produkuje wielofunkcyjne narzędzia kieszonkowe z wysokiej jakości stali nierdzewnej 440C o twardości 55-58HRC o grubości 2 mm posiadające m.in.: klucze do nakrętek sześciokątnych, śrubokręty, linijkę, otwieracz do butelek i puszek, piłę, nożyk, gniazda na bity. Sprzedaje swoje produkty do Stanów Zjednoczonych i niedługo będzie możliwość zakupu przez Amazon

Z roku na rok liczba firm i instytucji wspierających Konkurs „Zabrzański Biznesplan” powiększa się. Łącznie konkurs wsparło 50 firm, instytucji i przedsiębiorców, którzy wspierają laureatów już od pierwszej edycji konkursu. Suma nagród ufundowanych przez partnerów konkursu to ponad 600 tys. zł. Pula nagród w V edycji konkursu wynosi ponad 150 tys. zł. W tegorocznej edycji mamy rekordową liczbę partnerów – przedsiębiorczość w naszym mieście wsparło 35 firm i instytucji.

W tym roku na konkurs wpłynęło 20 pomysłów na biznes. 18 autorów prezentowało swoje pomysły przed Kapitułą:
– Agnieszka Gąska Synergia – „Gabinet psychologiczno-psychoterapeutyczny Synergia”
– Agata Izydorczyk Fizjoterapia – „Agata Izydorczyk Fizjoterapia”
– Katarzyna Kościan, Bosko- kosmetologia medyczna i makijaż permanentny – „Usuwanie tatuaży przy pomocy urządzenia Q_Switch”
– Dariusz Jaszcz Agencja marketingowa Lizard – „The Mystery Room – daj się porwać przygodzie”
– Karolina Gałecka – „Tuszem po rzęsach – studio makijażu”
– Agata Kucharczyk – „Biznesplan cukierni”
– Karolina Ochabowicz Silesia Guide – „Silesia Guide”
– Piotr Skwarek – „Aplikacja rehabilitacyjny oraz serwis internetowy”
– Daniel Tiedemann i Andrzej Bendkowski – „Meet for bikes”
– Sylwia Brzozowska Stomagold – „Scaner&Laser Smile”
– Piotr Proba – „Firma projektowa oraz przestrzeń inicjatyw twórczych – morphing design”
– Łukasz Paszkowski – „Pracownia projektowa wzornictwa przemysłowego”
– Dorota Tucholska – „Mobilne animacje dziecięce Doris”
– Szymon Ratka QualiTees – „Projektowanie, produkcja oraz sprzedaż drewnianych i akrylowych akcesoriów”
– Szymon Kaczyński i Dawid Sobczyk – „Ciepła płyta”
– Justyna Musioł – „Pasieka Szlachecka”
– Maciej Wężykowski Rendart – „Mieszkania3D”
– Szymon Spyra, Michał Chrust oraz Kamil Słota – „Kraft Logistic”