„Trzy kwadranse dla zdrowia” w Szkole Podstawowej nr 30

12.03.2018

Szkoła Podstawowa nr 30 w Zabrzu zaprasza na II konferencję „Trzy kadranse dla zdrowia” poświęconą ochronie zdrowia. W najbliższą środę (14 marca), o godz. 12.00, przy ul. Wawrzyńskiej 11 na Helence odbędzie się cykl wykładów i spotkań poświęconych m.in. chorobom wieńcowym, inżynierii biomedycznej, cukrzycy, implantologii i szczepieniom.

Wśród gości i prelegentów zaproszonych przez organizatorów znajdą się wybitni specjaliści ze Śląskiego Centrum Chorób Serca, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, Politechniki Śląskiej, Katedry Biotechnologii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Opolskiego oraz Sanepidu. Wykładom będą towarzyszyć darmowe badania, które organizowane są w szkole cyklicznie. Będzie można wykonać m.in. badania spirometryczne, pomiar ciśnienia tętniczego, zbadać poziom glukozy i cholesterolu.

W trakcie konferencji odbędzie się też prezentacja robota medycznego opracowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Zapraszamy również na wystawę prac plastycznych, która jest podsumowaniem międzyszkolnego konkursu pt. "Jak wyobrażasz sobie robota medycznego?”