Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrze na Światowej Konferencji Urban Future

28.02.2018

Dzisiaj w Wiedniu rozpoczęła się Światowa Konferencja Urban Future, która jest jednym z największych wydarzeń w Europie skierowanych do decydentów i ekspertów z całego świata, którzy są inicjatorami zmian na rzecz zrównoważonego rozwoju miast. W obradach udział weźmie m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Światowa Konferencja Urban Future, która odbywa się w Wiedniu w dniach od 28 lutego do 2 marca, jest jednym z największych na świecie spotkań ludzi zmieniających miasta. Dzięki 400 miastom uczestniczącym, 200 prelegentom i ponad 50 dyskusjom i forom roboczym, konferencja przeanalizuje bieżące wyzwania stojące przed miastami przyszłości i zaprezentuje przykłady najlepszych praktyk.

Na konferencji Urban Future spotykają się burmistrzowie, architekci, eksperci ds. transportu, planiści miejscy, naukowcy, menedżerowie ds. zrównoważonego rozwoju, przedstawiciele start-up’ów, ekolodzy, eksperci ds. innowacji i in. Co ich łączy? Zaangażowanie, innowacyjne myślenie i pasja do realizacji pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju miast, które są przyjazne mieszkańcom.

Ponad 3 tys. liderów rozwoju miejskiego, którzy wezmą udział w wydarzeniu, uczestniczyć będzie w 56 zaplanowanych sesjach, które dadzą im możliwość wymiany poglądów oraz doświadczeń dotyczących rozwoju miast w obszarach autonomicznej komunikacji publicznej, strategii zrównoważonego planowania, ochrony klimatu i nowoczesnych zeroemisyjnych źródeł energii oraz społecznych aspektów miast inteligentnych.

W ramach konferencji zaplanowano serię wizyt studyjnych w obszarach rozwoju miejskiego, zrównoważonego budownictwa mieszkalnego, mobilności oraz innowacyjnych przestrzeni pracy, które w rzeczywistych warunkach pozwalają na testowanie najnowszych rozwiązań i dostosowywania ich do dynamicznie zmieniającej się miejskiej rzeczywistości.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej https://www.urban-future.org/