Sukces książki "Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach"!

19.02.2018

Książka Pawła Czado "Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach" została wybrana najlepszą książką piłkarską i najlepszą książką historyczną.

Po raz piąty portal sportowaksiazkaroku.pl wybierał najlepsze książki polskiego rynku literatury sportowej. Wśród wszystkich publikacji, jakie ukazały się w 2017 roku, pod uwagę branych było aż 91 tytułów.

Tegoroczna edycja Plebiscytu, w której oceniane były książki wydane w Polsce w roku 2017, odbywała się przez cały styczeń. Głosowali eksperci (dziennikarze sportowi, przedstawiciele branży), którzy wybrali „Sportową Książkę Roku” w pięciu kategoriach: piłka nożna, biografie, historia, góry i poradniki. Swoje głosy, za pośrednictwem internetowego skryptu, oddawali także internauci, którzy wybierali spośród najlepszych książek polskich i zagranicznych, wytypowane przez naszą redakcję.

Najnowsza książka Pawła Czado „Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach” trafiła na półki w księgarniach 13 września 2017 r. To kolejna w ostatnich latach – po biografii Antoniego Piechniczka – publikacja tego dziennikarza na polskim rynku literatury sportowej.

Autorowi udało się w ciekawy i niezwykle przystępny sposób przedstawić kulisy dawnej rzeczywistości, a ogrom osób, do których udało mu się trafić robi wrażenie. Książkę wciąga się w błyskawicznym tempie, a jej jakość potwierdzają aż dwa wyróżnienia w tegorocznej edycji Plebiscytu.