"Zero Waste" – by odpadów było jak najmniej

15.02.2018

Koło Naukowe Inżynierii Produkcji FanTech wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste oraz Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty organizują pierwsze w Zabrzu spotkanie pod hasłem „Zero Waste”. Odbędzie się ono 23 lutego (piątek), o godz. 14.00, na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej (ul. Roosevelta 26-28, sala B007). Spotkanie jest otwarte i skierowane do osób, które zainteresowane są tematyką bezodpadowego gospodarstwa domowego.

– Spotkanie jest otwarte dla wszystkich – tych obeznanych z ideą Zero Waste, (czyli życiem bez odpadów i marnowania), i wprowadzających ją w swoje życie, i tych, którzy nie bardzo wiedzą, co to jest, ale chętnie dowiedzą się więcej – tłumaczą organizatorzy. – Razem możemy się wzajemnie inspirować, uczyć od siebie, dzielić osiągnięciami i pomysłami. Miło powitamy również przedsiębiorców, wytwórców, właścicieli. Tych, którzy prowadzą biznesy i inicjatywy w duchu Zero Waste. Opowiedzcie nam o tym czym się zajmujecie i jakie zmiany wprowadzacie w swoich firmach, by przyczynić się do zmniejszenia ilości produkowanych śmieci – dopowiadają organizatorzy pierwszego w Zabrzu spotkania nt. Zero Waste.

Zero Waste, w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Symbolem stylu Zero Waste stało się chodzenie z własną materiałową torbą i odmawianie plastikowej jednorazowej siatki. Więcej na: www.zero-waste.pl