"Japoński Piątek" po raz piąty

15.02.2018

VIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu już piaty rok proponuje swoim uczniom naukę języka japońskiego jako drugiego, obowiązkowego języka obcego w liceum. Ta niecodzienna oferta każdego roku przyciąga do szkoły młodzież szczególnie zainteresowaną kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Od września ub. roku szkoła daje uczniom kolejną nadzwyczajną możliwość.

Przy współpracy z Urzędem Miasta Zabrze zaproszono do szkoły wolontariuszy – Kimiaki Tonogawa wraz z małżonką Ikumi będą obecni w życiu szkoły aż do czerwca br. W ramach wolontariatu Państwo Tonogawa prowadzą z uczniami zajęcia z kaligrafii, kultury oraz języka japońskiego.

Nie tylko uczniowie szkoły mogą poznać bliżej Japonię. Co miesiąc na terenie szkoły odbywają się "Japońskie Piątki". W ramach tych popołudniowych spotkań goście przybliżają kolejne zagadnienia nieodzownie związane z ich ojczyzną. Kolejne spotkanie odbędzie się już 23 lutego o godz. 17.00. Tym razem Państwo Tonogawa poprowadzą zajęcia, w trakcie których opowiedzą o tym, jak dekoracyjnie zapakować prezent z wykorzystaniem japońskiej chusty (warsztaty). Zajęcia są bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową (e-mail:japonia.zso14@wp.pl) do 21 lutego br. W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko oraz zostawić numer kontaktowy. Niestety ilość miejsc jest ograniczona, nie warto więc zwlekać z zapisaniem się do ostatniej chwili.