Przed nami VII Ogólnopolski Festiwal Tańca Igraszki – Zabrze 2018

09.02.2018

Do 3 kwietnia Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu przyjmuje zgłoszenia uczestników VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Igraszki. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na 11 kwietnia.

– W festiwalu biorą udział dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Impreza adresowana jest do przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych, szkół tańca, ośrodków kultury, w tym placówek z oddziałami integracyjnymi. Do konkursu można zgłaszać zarówno solistów, jak i duety czy zespoły – informuje Katarzyna Flak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu.

Igraszki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W imprezie co roku bierze udział ok. 800 małych artystów, którzy dają z siebie wszystko, by jak najlepiej wypaść na scenie. Emocji, znakomitych popisów i wzruszeń nie brakuje.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 3 kwietnia. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 11 kwietnia o godz. 9.30. Najlepszych małych tancerzy zobaczymy podczas gali finałowej, która rozpocznie się 20 kwietnia o godz. 17.00 w siedzibie zabrzańskiego MOK.

Szczegółowe informacje nt. imprezy i jej regulaminu dostępne są na stronie www.mok.art.pl