Polska Organizacja Turystyczna

08.02.2018

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbędzie się dziś posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej. W obradach udział weźmie Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, członek Rady POT. Podczas spotkania zaplanowano dyskusję nt. "Mosty zamiast murów, czyli jak wykorzystać potencjał nauki do rozwoju gospodarki turystycznej”. Zostanie również przyjęty plan finansowy na 2018 rok. Omawiane będą także zagadnienia dotyczące przebudowy Szlaku Piastowskiego, Wielkiej Pętli Wielkopolski – kluczowego produktu turystyki wodnej w Wielkopolsce.

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z kilkudziesięciu działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jej celem jest promowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzone są zarówno w kraju jak i za granicą. POT jest agencją rządową wspierającą podmioty, które zajmują się turystyką. Ma swoje przedstawicielstwa w 14 krajach świata (Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Niemcy, USA, Rosja, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Ukraina). Współpracuje z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. Wspólnie podejmuje działania mające na celu zwiększenie zainteresowania polskimi miastami, regionami, produktami turystycznymi wśród krajowych i zagranicznych turystów.