Szkoła Podstawowa nr 1 po modernizacji!

25.01.2018

Kolejna zabrzańska szkoła przeszła gruntowny remont. Nowe oblicze zaprezentowała w ub. tygodniu szkoła Podstawowa nr 1. Dołączyła tym samym do kilkudziesięciu innych budynków objetych programem termomodernizacji obiektów uzyteczności publicznej.

Termomodernizacja zabrzańskiej "Jedynki" trwała od połowy 2016 r. i kosztowała 2,5 mln zł.

– Zakres prac był bardzo szeroki – mówi Beata Nieć, dyrektor SP nr 1 w Zabrzu. – Budynek został docieplony, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania, mamy założoną instalację solarną, która ogrzewa obiekt sportowy, wymienione zostały wszystkie okna i drzwi zewnętrzne. Nasi uczniowie, rodzice i mieszkańcy osiedla są zachwyceni, bo nasza szkoła prezentuje się teraz przepięknie – dodaje.

W trakcie uroczystości, która odbyła się 18 stycznia, uczniowie SP nr 1 zaprezentowali zaproszonym gościom swoje talenty. W programie artystycznym znalazły się występy wokalne, taneczne i pokazy sztuk walki. Najdłuższe owacje wywołała jednak prezentacja przygotowana przez szkolnych piłkarzy, którzy zagrali na fletach kolędę.

SP nr 1 to kolejna zabrzańska placówka oświatowa, która została wyremontowana w ramach realizowanego w naszym mieście programu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. W 2007 r. objął on już ponad 60 budynków. Połowa z nich to szkoły i przedszkola. Realizowany przez samorząd przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program pochłonął do tej pory ponad 90 mln zł.