Wybrano najlepszych sportowców i trenerów Zabrza 2017 roku

15.01.2018

Tytuł Najlepszego Sportowca Roku 2017 w plebiscycie organizowanym przez Miasto Zabrze oraz tygodnik Głos Zabrza i Rudy Śląskiej zdobył Igor Angulo, 33-letni zawodnik Górnika Zabrze, który wiosnę ub. roku zakończył tytułem króla strzelców I Ligi, zaś jesienią, choć za nami ledwo półmetek rozgrywek w Ekstraklasie, ma już na swoim koncie 19 trafień. Natomiast najlepszym trenerem ubiegłego sezonu – zdaniem Czytelników Głosu – został Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze, który wiosną 2017 r. podjął ogromne ryzyko stawiając na klubową młodzież. Na efekty nie trzeba było długo czekać: sześć zwycięzstw z rzędu i awans do Ekstraklasy.

W trakcie sobotniego Balu Sportowca, który tradycyjnie odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu (ul. Matejki), wyróżniono też najaktywniejszych nauczycieli wychowania fizycznego. Tym razem pierwsze miejsce przypadło w udziale Markowi Płatkowi, nauczycielowi dyplomowanemu w Zespole Szkół Sportowych w Zabrzu, trenerowi I klasy piłki ręcznej. Tylko w ub. roku szkolnym trenowane przez niego drużyny zajęły I miejsce w Mistrzostwach Zabrza Szkół Ponadgimnazjalnych (piłka ręczna) oraz I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych (piłka ręczna). Marcin Płatek od ponad 25 lat jest organizatorem lub współorganizatorem Mistrzostw Zabrza w piłce ręcznej Szkół Podstawowywch, Gimnazjum, Szkół Ponadgimnazjalnych. Jest też wychowawcą kilku reprezentantów Polski w kategorii juniorów, młodzieżowej i seniorów.

Dodatkowo na balu uhonorowany został prezes Stanisław Bujdo z żoną Stefanią, którzy zakończyli działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego „Śląsk”. Pan Bujdo to wieloletni animator gry w szachy i brydża sportowego wśród młodzieży.

Tegoroczny Bal Sportowca uświetnił występ Aleksandry Bednarz – finalistki programu Mam Talent, której specjalnością i pasją jest pole dance.

Oprawę muzyczną zapewniła Justyna Hubczyk z Zespołem oraz grupa New Transformation.

Każdy z dwudziestu laureatów otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkową statuetkę, a zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali dodatkowo nagrodzeni przez firmę Mazda Mirai Motors wybranym przez siebie modelem samochodu z pełnym bakiem na weekend. Dodatkowo właściciele Sklepu Rowerowego PM Bike ufundowali rower, który został rozlosowany pomiędzy wszystkimi laureatami – szczęście dopisało Oliwi Łuce.

Wyniki Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Zabrza 2017 roku – w załączeniu.