"Japoński Piątek" po raz czwarty

03.01.2018

VIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu już piaty rok proponuje swoim uczniom naukę języka japońskiego jako drugiego, obowiązkowego języka obcego w liceum. Ta niecodzienna oferta każdego roku przyciąga do szkoły młodzież szczególnie zainteresowaną kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Od września ub. roku szkoła daje uczniom kolejną nadzwyczajną możliwość.

Przy współpracy z Urzędem Miasta Zabrze zaproszono do szkoły wolontariuszy – Pan Kimiaki Tonogawa wraz z małżonką Ikumi będą obecni w życiu szkoły aż do czerwca br. W ramach wolontariatu Państwo Tonogawa prowadzą z uczniami zajęcia z kaligrafii, kultury oraz języka japońskiego.

Nie tylko uczniowie szkoły mogą poznać bliżej Japonię. Co miesiąc na terenie szkoły odbywają się "Japońskie Piątki". W ramach tych popołudniowych spotkań goście przybliżają kolejne zagadnienia nieodzownie związane z ich ojczyzną. Kolejne spotkanie odbędzie się już 12 stycznia o godz. 17.00. Tym razem Państwo Tonogawa poprowadzą zajęcia, w trakcie których opowiedzą o tym, jak Japończycy świętują Sylwestra i Nowy Rok. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu (do 1o stycznia) poprzez e-mail: japonia.zso14@wp.pl W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko oraz zostawić numer kontaktowy. Niestety ilość miejsc jest ograniczona, nie warto więc zwlekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.