Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zabrzu

02.01.2018

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowana po raz 26. Celem tegorocznej edycji będzie pozyskanie środków „dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”.

W Zabrzu działania związane z WOŚP koordynuje Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”. W inicjatywę angażuje się także CK Wiatrak. Samorząd wspiera finansowo oraz logistycznie wydarzenia, które odbywać się będą w Zabrzu.

W dniach 12-14 stycznia na Placu Warszawskim odbędzie się Zlot Food Trucków pod hasłem "FOOD TRUCK DLA WOŚP". Dodatkowo 14 stycznia o godz. 20.30 zaplanowano koncert finałowy duetu Bas Tajpan & Bob One.

13 stycznia o godz. 22.22 w Bramie wystąpi Sami Motyl ze swoim najnowszym repertuarem. Zaprezentują się również Yong Soul, Powku oraz Michał Konofol. Także 13 stycznia w CK Wiatrak o godz. 20.00 odbędzie się koncert z okazji WOŚP. Zagrają Kat & Roman Kostrzewski, Eier i Dragon.

14 stycznia o godz. 19.00 w Oficynie zaplanowano koncert Kamila Nycha i licytację. Kamil Nych to zabrzański artysta obdarzony ciekawym głosem i zmysłem poetyckim.