Spotkanie opłatkowe przedstawicieli zabrzańskiej kultury

20.12.2017

19 grudnia, w restauracji "Pod Kasztanami", odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe z dyrektorami zabrzańskich instytucji kultury oraz wybitnymi twórcami i animatorami kultury w naszym mieście. Wzięli w nim udział także m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik pogratulowała przybyłym sukcesów zawodowych i osiągnięć. Podziękowała równocześnie za zaangażowanie i serce, z jakim pracują na rzecz zabrzańskiej kultury rozsławiając nasze miasto zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

W trakcie spotkania wręczone zostały nagrody Prezydenta Miasta Zabrze za szczególne zaangażowanie w działalność kulturalną oraz promocję zabrzańskiego środowiska kultury. Otzrymali je:
Joanna Puk – kierownik techniczna Teatru Nowego w Zabrzu;
Małgorzata Wasung-Kurzyca – kierownik artystyczna zabrzańskiego Liceum Plastycznego;
Daniel Rybicki – pierwszy koncertmistrz Filharmonii Zabrzańskiej.

W części artystycznej wieczoru wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. St. Moniuszki w Zabrzu: Kamila Hoinkis oraz Stanisław Napierała. Na pianinie akompaniowała im Halina Hansarlińska.