Nowa firma w zabrzańskiej strefie ekonomicznej!

20.12.2017

Dzisiaj, w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbył się przetarg na kolejną nieruchomość w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Ofertę złożyła firma Export Pack.

Firma Export Pack zajmuje się produkcją opakowań, palet i skrzyń. Inwestycja rozpocznie się już na wiosnę przyszłego roku. Jej koszt szacowany jest na ok. 17 mln zł. Pracę w nowym zakładzie znajdzie nie mniej niż 25 osób.
Nowa firma w zabrzańskiej strefie ekonomicznej będzie zlokalizowana na działce o powierzchni 2,3 ha usytuowanej przy ul. Salomona Isaaca i Alberta Borsiga. Wartość nieruchomości wyceniono na 2 330 000 tys. zł.

W tym miesiącu to trzeci nowy inwestor w strefie – zaledwie kilka dni temu, 13 grudnia, ofertę złożyła firma M-Tech, która zajmuje się rozwiązaniami opartymi na technologii LED dla przemysłu samochodowego oraz rolnictwa. Prowadzi też badania w celu udoskonalania własnych produktów. Pracę w nowym zakładzie znajdzie nie mniej niż 20 osób. Dwa dni wcześniej, 11 grudnia, za 1 360 000 zł firma Orbitvu kupiła teren liczący 1,33 ha. Zajmuje się produkcją sprzętu do automatycznego wykonywania fotografii produktowej. W nowej siedzibie w Zabrzu Orbitvu planuje zatrudnić ponad 80 osób.

Firma, która dzisiaj zainwestowała w Zabrzu to już 16 inwestor w zabrzańskiej strefie ekonomicznej.