Spektakl charytatywny w Kinie Roma

14.12.2017

Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił" zaprasza na spektakl "Szatnia" w wykonaniu Teatru Przebudzeni. Wydarzenie ma charakter charytatywny i odbędzie się na rzecz Magdaleny Rajskiej -10-letniej mieszkanki Zabrza, która cierpi na autyzm atypowy oraz zespół Chiari. Przedstawienie odbędzie się 16 grudnia, godz. 18.00, w Kinie Roma w Zabrzu.

Koszt biletu – cegiełka 35 zł. Dostępne w Kinie Roma oraz w siedzibie Stowarzyszenia w Zabrzu przy ul. Dworcowej 9/16. Bilety można również rezerwować telefonicznie pod nr tel. 881-643-769 / 609-582-277.

Teatr Przebudzeni funkcjonuje od maja 2003 r. Teatr to dla tej grupy swoista forma terapii i wyrażenia siebie, a spektakle to swego rodzaju manifesty. Zespół uczestniczy w cyklicznych zajęciach z teatroterapii, muzykoterapii, wykorzystuje pantomimę oraz elementy tańca i relaksacji. Główną metodą działań jest drama. „Przebudzeni” aktywnie uczestniczą we wszelkich warsztatach, festiwalach i przeglądach, stając przede wszystkim do rywalizacji z zespołami pełnosprawnymi, burząc tym samym mity i stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych.

Praca każdego aktora Teatru „Przebudzeni” jest swoistą misją. Potwierdzają to również wszelkie występy lokalne, na które Zespół zawsze żywo reaguje, współpracując przez to z ośrodkami kultury, szkołami i innymi placówkami. Pytanie co takiego niezwykłego jest w występach „Przebudzonych”, że chce się ich oglądać? Mówiąc krótko: autentyzm, świadomość sceniczna, warsztat i pomysł, a wszystko to przeplatane humorem i dystansem do problemów.

„Przebudzeni” niemal od początku swojego istnienia nastawieni byli na współpracę, twórcze działania i integrację z młodzieżą pełnosprawną. Strzałem w dziesiątkę okazała się realizacja projektu finansowanego ze środków unijnych Fundacji Młodzież, w ramach którego wraz z Młodzieżową Grupą Teatralną „Zmysł” udało się wypracować fantastyczne efekty i przyjaźń na całe życie! Wspólne wyjazdy, warsztaty, akcje, konfrontacje trwały kilka lat i są nadal kontynuowane… również z nowymi ludźmi, min. z Grupą „Wo/Man” z Lubawy… Jak podkreslają członkowie grupy – takie działania niesamowicie procentują w obie strony.