Marian Nowak i Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych pierwszymi w historii Tytanami Społecznymi Zabrza!

13.12.2017

Po raz pierwszy w historii miasta zabrzańskie środowisko organizacji pozarządowych wybrało Tytana Społecznego Zabrza w dwóch kategoriach: organizacja i lider-społecznik roku. Wręczono je w trakcie tradycyjnego spotkania opłatkowego organizacji pozarządowych, które odbyło się w Restauracji Pod Kasztanami 12 grudnia 2017 roku.

Głosami zabrzańskich organizacji pozarządowych tytuł Tytana Społecznego Zabrza w kategorii ORGANIZACJA ROKU otrzymało Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych Górnośląski Oddział Rejonowy (Zabrze). W kategorii LIDER-SPOŁECZNIK ROKU zwyciężył Marian Nowak, prezes PTLu.

Statuetka Tytana Społecznego Zabrza została wykonana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Tęcza z Zabrza, gdzie realizuje się zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Idea plebiscytu Tytan Społeczny Zabrza narodziła się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu. Głównym celem konkursu było uhonorowanie osoby i organizacji pozarządowej podejmującej w naszym mieście istotne i zróżnicowane wyzwania oraz inicjatywy społeczne. Kandydatów mogły zgłaszać wyłącznie organizacje pozarządowe zarejestrowane i działające na terenie Zabrza, w dwóch kategoriach: organizacja roku i lider-społecznik roku. O zwycięstwie w plebiscycie decydowały głosy środowiska zabrzańskich NGOs-ów.