Kolejni inwestorzy w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

01.12.2017

30 listopada, w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozstrzygnięto przetarg na kolejną nieruchomość położoną w zabrzańskiej części strefy. Na działkę o powierzchni 0,7666 ha usytuowaną przy ul. Donnersmarcka, wycenioną na 800 tys. zł, ofertę złożyła firma Orion Tools.

Firma zajmuje się produkcją noży do narzędzi tnących. Budowa zakładu w Zabrzu rozpocznie się już w przyszłym roku. Produkcja ruszy w roku 2019. Firma planuje zatrudnić co najmniej 21 osób. Wartość inwestycji wyniesie 8 mln zł.

Warto też zaznaczyć, że w zeszłym tygodniu, tj. 22 listopada, również odbył się przetarg na nieruchomość położoną w zabrzańskiej części KSSE, tym razem jednak przy ul Piekarniczej. Za kwotę 730 tys. zł działkę o powierzchni 0,7 ha nabyła firma Bud-Expert. Firma Bud-Expert również planuje rozpocząć inwestycję już w przyszłym roku. Jej wartość wyniesie ok. 4 mln zł.
Dzięki nowej inwestycji firma zwiększy moce produkcyjne, a równocześnie także liczbę zatrudniowych – do 50 osób. Obecnie zakład zatrudnia 42 pracowników. Firma działa już w naszej strefie. To drugi przykład reinwestycji w na terenie KSSE w Zabrzu – w czerwcu br. kolejną działkę, tym razem o powierzchni 1 ha nabyła firma Kłos.

Firma Orion Tools jest już 13 inwestorem w zabrzańskiej części KSSE.