Do Zabrza trafiły nagrody "Gmina Przyjazna Rodzinie" oraz "Przyjaciel Rodziny"

01.12.2017

Dzisiaj, w sali Sejmu Śląskiego, wręczono nagrody przyznane w konkursach „Gmina Przyjazna Rodzinie 2017” oraz „Przyjaciel Rodziny 2017”. W ramach konkursów organizowanych przez Zarząd Województwa Śląskiego doceniane są inicjatywy dedykowane rodzinom – programy prorodzinne ukierunkowane m.in. na rodziny wielodzietne, zastępcze, przeżywające różnego rodzaju kryzysy.

W konkursie „Gmina Przyjazna Rodzinie 2017” pod uwagę wzięto m.in. trwałość działań, dostosowanie inicjatywy przyjaznej rodzinie do potrzeb i problemów społeczności lokalnej, liczbę i rodzaj organizowanych przedsięwzięć na rzecz wsparcia rodziny, skuteczność inicjatywy, ocenę realizacji założonych, pozytywnych rezultatów oraz zasoby wykorzystywane w realizacji inicjatywy oraz innowacyjność.

Tytuł „Gmina Przyjazna Rodzinie 2017” przyznano ostatecznie nst. gminom: Mszana (Gmina Mszana to jedna wielka rodzina), Czeladź (Czeladzki klimat dla rodziny) oraz Zabrze (Zabrze dla rodziny).
Wybierając nagrodzonych w konkursie „Przyjaciel Rodziny 2017” Zarząd Województwa Śląskiego pod uwagę wziął m.in. rodzaj i liczbę oraz typ uczestników, do których kierowana była inicjatywa, czas trwania prowadzonych działań, dostosowanie inicjatywy do potrzeb i problemów rodzin, skuteczność inicjatywy i pozytywne rezultaty, innowacyjność oraz inne rekomendacje uzyskane przez kandydata.

Tytuł „Przyjaciela Rodziny 2017” przyznano ostatecznie nst. osobom:
Księdzu Bronisławowi Gawronowi, Jarosławowi Tobiaszowi, Halinie Świerczek, Annie Kędrze oraz reprezentującemu Zabrze Janowi Szulikowi, którego doceniono za realizację projektu „O godność człowieka, w trosce o rodzinę”.

W trakcie konferencji sylwetki laureatów konkursu „Przyjaciel Rodziny 2017” przedstawiła radna Sejmiku Województwa Śląskiego Urszula Koszutska. O zabrzańskich rozwiązaniach dedykowanych rodzinom mówił zastępca prezydenta Zabrza Jan Pawluch.