Rusza Plebiscyt Sportowy 2017

29.11.2017

W styczniu 2018 r. po raz 36. poznamy laureatów Sportowego Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Miasta Zabrze. Plebiscyt – organizowany przez Głos Zabrza i Rudy Śląskiej oraz Urząd Miejski w Zabrzu – potrwa kilka tygodni, a jego finał zaplanowano na 13 stycznia przyszłego roku.

W ub. roku najlepszym sportowcem został szczypiornista Marek Daćko, a najlepszym trenerem – Jerzy Szymański, trener kulturystów. Wyróżniono również najaktywniejszych nauczycieli wychowania fizycznego. Na pierwszym miejscu znalazła się Aneta Wolny.

Przygotowania do 36. plebiscytu na najlepszych (najpopularniejszych) sportowców i trenerów Zabrza już ruszyły. Kibice, kluby, związki i wszelkie organizacje sportowe mogą – telefonicznie (602 79-25-79) lub e-mailowo (wojtek@gloszabrza.pl) – zgłaszać nazwiska zawodników i szkoleniowców, którzy w mijającym roku odegrali największą rolę w życiu sportowym miasta.

Propozycje można zgłaszać do 5 grudnia. Dwa dni później przedstawieni zostaną nominowani sportowcy oraz trenerzy. Od tego momentu będzie już można głosować na konkretnych kandydatów. Wyniki wyborów ogłoszone zostaną tradycyjnie podczas Balu Sportowca, który odbędzie się – jak co roku – w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu (ul. Matejki 6). Tym razem impreza zaplanowana została 13 stycznia 2018 r.