Wernisaż Poetycki z okazji wydania XIV tomu Antologii Poezji Dziecięcej

24.11.2017

28 listopada, o godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbędzie się Wernisaż Poetycki z okazji podsumowania XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs organizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrza, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Anna Dermont-Brandys ze Szkoły Podstawowa Nr 30 w Zabrzu. Recenzentem XIV tomu Antologii Poezji Dziecięcej jest wybitny językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, który dołączył do grona znamienitych recenzentów czternastu edycji tomików. Wśród recenzentów kolejnych publikacji znaleźli się: Jan Miodek, Anna Dymna, Krystyna Janda, Jerzy Sthur, Danuta Stenka, Piotr Fronczewski, Wanda Chotomska, Kazimierz Kutz, Joanna Szczepkowska, Daniel Olbrychski, Jacek Cygan, Kira Gałczyńska oraz Janosch.

Uroczysta Gala odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu z udziałem zaproszonych gości oraz laureatów konkursu. W XIV edycji wzięło udział 130 szkół z 24 śląskich miast. Podczas Wernisażu zostaną wręczone dyplomy laureatom konkursu oraz tomiki poezji. Jury konkursu przyznaje również co roku indywidualne nagrody- statuetki dla finalistów w trzech kategoriach wiekowych. Przewodniczącym jury jest Zbigniew Stryj, który co roku nagradza wybitne talenty poetyckie. Wydanie kolejnego tomiku dziecięcej poezji ukazało się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, a także dzięki życzliwości sponsorów, wśród których znalazły się firmy: Elzab, Etisoft, Kropka, Sorrento, Studio Artystyczne Maciej, Soft Ekspert.