Muzyka na Poziomie w Kopalni Guido

23.11.2017

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na podwójny koncert w ramach cyklu Muzyka na Poziomie w Kopalni Guido. Tym razem na scenie usytuowanej 320 metrów pod ziemią wystąpią "4 Szmery" i "Wiewiórka na Drzewie".

"4 Szmery" powstały w 1996 roku w Bochni. Początkowo była to muzyka oparta na własnych kompozycjach, w których słychać było wpływy ukochanego przez członków zespołu AC/DC, przeplatana utworami braci Young. Pierwszy wokalista Piotrek Pastuszak preferował zdecydowanie sposób śpiewania Briana Johnsona, stąd też w muzyce "4 Szmerów" więcej było Nowego AC/DC. Po kilkumiesięcznych próbach „szmery garażowe” postanowiono zmienić na „sceniczne”. Zespół udał się do Nowego Sącza do „Jazz Klubu Absolwent” aby zaprezentować swój repertuar. Dzięki udanemu występowi zespół otrzymał zaproszenie do występu na Juwenaliach WSB u boku T.Love. Ten koncert spowodował, że zespół postanowił poszerzyć swój repertuar o kolejne kompozycje AC/DC. W grudniu 2001 roku zespół zorganizował I Ogólnopolski Zlot Fanów AC/DC w pubie „2KOŁA” w Warszawie, gdzie pojawiło się sporo prawdziwych fanów tej muzyki.

"Wiewiórka na drzewie" to niezwykle energetyczny zespół ze Śląska, który podczas kilkuletniej działalności zagrał prawie 200 koncertów w Polsce i za granicą. Zespół jest organizatorem cyklicznej imprezy „Hałas Miasta”. Jest to wydarzenie charytatywne, połączone ze zbiórką pieniędzy dla osób niepełnosprawnych. Zespół koncertuje także w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zjazdy pod ziemię od godziny 17.00.

Bilety dostępne są na: https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=4SZMERY+