Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji zaprasza na III Rajd Renifera

21.11.2017

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz kolejny zaprasza na Rajd Renifera, czyli rajd krajoznawczo-turystyczny po Zabrzu. Start: 16 grudnia, o godz. 15.00, na pl. Warszawskim w Zabrzu.

Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat!
Na czym impreza będzie polegać? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego, będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów! Metą będzie Kąpielisko Leśne w Zabrzu-Maciejowie, na którym gościć uczestników będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wmiejscu finału na uczestników czeka zimowe ognisko, fantastyczna zabawa, dania z grilla i z… foodtrucków!

Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i tym razem przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. Tym razem organizatorzy włączają się do świątecznej akcji na rzecz zabrzańskiego Domu Dziecka. – Liczymy na wsparcie nie tylko uczestników, ale i widzów. A podopiecznym tej placówki chcemy sprezentować przede wszystkim: słodycze (batoniki, czekolady, cukierki, etc.), napoje (soki typu "Kubuś", etc.), środki czystości (żele do kąpieli, szampony, kosmetyki, etc.), artykuły szkolne i naukowe (książki, zeszyty, kredki, etc.), oraz zabawki (głównie gry planszowe, sprzęt sportowy – absolutnie nie pluszaki!) – tłumaczą organizatorzy. Partnerem technicznym naszej imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Fundatorem nagród tym razem jest Miasto Zabrze oraz Carbon Detailing Studio. A naszymi fantastycznymi współorganizatorami pozostaje MotoRat – Motocyklowa Szkoła Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego, Stowarzyszenie Śmiercioodporni, DK88 Detailing, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Komenda Miejska Policji w Zabrzu oraz Straż Miejska w Zabrzu .

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy chęci uzyskania dodatkowych informacji Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji prosi o kontakt mailowy (kontakt@zsmm.pl) lub telefoniczny (GSM PL 601878708). Wszelkie aktualności na temat Rajdu Renifera można także znaleźć na Facebooku (fanpage: Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji), a także na stronie internetowej www.ZSMM.pl